Energeticky efektivní prádelenská technologie

Když tvrdíme, že prádelenská technologie a stroje DOMUS jsou energeticky efektivní, znamená to, že naše prádelenská zařízení DOMUS jsou schopna dělat více práce za méně energie. Díky tomu dosáhnete značných finančních úspor, které z dlouhodobého hlediska budou pozitivní pro profesionální růst Vaši firmy. Optimalizace spotřeby vody na základě množství prádla = nízká spotřeba energie a pracích prostředků.

Inovativní pračky, sušiče i mandly

Nejvyšší prioritou pro komerční prádelny a vlastní prádelny je šetření vody, energií a kvalita praní. Vlastní vývojový tým společnosti DOMUS navhnul novou generaci praček TOUCH II a vývoj neminul ani ostatní prádelenské stroje. Prošly modernizací, získaly vylepšenou konstrukci a obsahují nejnovější technologie, které vyžadují současné trendy praní a čištění. Vysoké odstředění, které u praček DHS TOUCH II znamená až G-FAKTOR 450, sníží zbytkovou vlhkost v prádle až na 47 % zbytkové vlhkosti - čímž zaručí významné úspory v procesu sušení a žehlení. Na úsporách se podílí také obecně nízká spotřeba vody, až tři různé úrovně úspory vody a chemikálií, a volitelný doplněk - vážicí systém, který nastaví vodu a chemikálie na základě skutečně vloženého prádla. Šetřit vodu pomohou také nádrže na rekuperaci vody - ECOTANK, které je možné ke všem pračkám DOMUS pořídit a jednoduše připojit.

Co se týče sušičů, jedná se o energeticky nejnáročnější stroje v prádelně. Na základě toho vyvinul DOMUS řady ECO ENERGY a HEAT PUMP (ohřev tepelným čerpadlem), které drží první pozici v nízké energetické náročnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Tyto sušiče obsahují jedinečný systém rekuperace vzduchu, který si nechal DOMUS patentovat a tím zanechal veškeré ostatní sušiče v nevýhodě. Sušiče řady ECO ENERGY obsahují také inteligentní kontrolu vlhkosti, kdy je podle zbytkové vlhkosti v prádle optimalizována doba sušení, termální izolaci, která drží teplý vzduch uvnitř stroje, a nový filtr se zvětšenou plochou a zlepšeným průtokem vzduchu. Díky všem těmto inovacím jsou dosažené úspory u modelů ECO ENERGY 40 % nákladů, a v řadě HEAT  PUMP až 60 % nákladů v závislosti na modelu.

Také žehlící technika získala vylepšení. Nejefektivnější jsou žehliče se sálavým hořákem, které dovedou zvýšit hodinovou produkci až o 25 % oproti žehličům s atmosférickým hořákem. Všechny mandly s průměrem válce 650 mm a volitelně i 500 mm navíc mají systém EFFICIENT IRON, který automaticky upravuje rychlost žehlení podle zbytkové vlkosti v prádle. Optimalizovat produktivitu napomáhá v těchto mandlech i systém OPTIMAL FEEDING, který upravuje rychlost vkládání prádla.